Uzun Süreli İspanya Vizesi

Uzun Süreli İspanya Vizesi

İspanya vizesinin sonucuna olduğu gibi uzunluğuna ve süresine karar veren yetkili merciler İspanya Konsolosluğu, İspanya Ankara Büyükelçiliği ve İspanya Başkonsolosluğudur. Uzun süreli İspanya vizesi almak için belirli kurallar yoktur ancak vize başvuru sahipleri vize işlemlerini dikkatle yaptıkları taktirde vizeyi uzun süreli alabilmektedirler.

İspanya Konsolosluğuna yapacağınız Schengen vizesi işlemlerinde, talep dilekçenizde seyahatinizin amacınızla çelişkili bildirimde bulunmamanız gerekmektedir. Vizenizi uzun süreli alabilmek için bazı şartlara uygun başvuru yapmalısınız. Ancak bununla birlikte bu şartlara uygun başvuru yapmış olmanız vizenizin uzun süreli verileceği anlamına gelmemektedir.  Eski Schengen vizelerinizin Schengen kurallarına uygun kullanımı, İspanya vizesi başvurusundaki evrakların Türkiye’ye geri dönüşünüzü garanti edip etmediği gibi unsurlara dikkat edilmesi tavsiye edilir. Ancak bu unsurların kısa süreli vize verileceğine veya uzun süreli vize alımında etkili olacağına dair kesin bir veri bulunmamaktadır. Evrakların eksiksiz ibrazı, vize alınan ülkeden Schengen bölgesine girişin yapılmış olması gerekir.

Uzun Süreli İspanya Vizesi Nedir?

İspanya’nın ve Schengen bölgesinin ayrılmış olmak önemlidir ancak vizenin uzun süreli olacağına dair karar sadece İspanya Konsolosluğunun inisiyatifindedir. İspanya’dan dönüşünüzün taahhüttü niteliğindeki tapu, gayrimenkul belgesi gibi evraklar, şirketinizin alacağınız belgelerin güncelliği, başvuru formunun doğru bilgilerle doldurulması, eski pasaportlardaki Schengen vizesi sayfalarının ibrazı gibi unsurlara dikkat etmek gereklidir. Sağlıkla ilgili durumlarda (hamilelik, hasta bakımı ve benzeri hallerde) veya eğitim sebebiyle İspanya’da daha uzun süre kalınması gerekiyorsa uzun süreli vize talebinin doğru evraklarla gerekçelendirilmesi gerekir. Bu bilgiler bilgilendirme amaçlı olup tavsiye niteliği taşımaktadır. İspanya Konsolosluğu, vize süresi ile ilgili açıklama yapmama hakkını saklı tutar.

Uzun süreli İspanya vizesi başvuru işlemleri İspanya’ya planlanan seyahatten 3 ay önce yapılabilmektedir. İspanya vizesinin çıkış süresi 3 ila 5 iş günü olduğu için başvurunuzu en geç seyahatinize 1 hafta kala yapabilirsiniz ancak İspanya Konsolosluğunun ek evrak veya mülakat talebi olduğunda sonuçlanma süresi uzayabileceğinden başvurunuzu seyahatinize en geç 10 – 15 gün kala yapmanız tavsiye edilir. Bu süreden daha kısa sürede yapılan başvuruların sonuçlarının seyahat tarihine yetişmeme ihtimali vardır.

Uzun Süreli İspanya Vizesi S.S.S

Uzun Süreli İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun süreli İspanya vizesi için vize başvuru sahipleri şahsen İspanya konsolosluklarından randevu alarak vize evraklarını teslim etmelidir.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Uzun süreli İspanya vizelerinin sonuçlanma süresi inceleme zamanına göre değişebilmektedir. Genelde 1-3 ay arasında İspanya uzun süreli vizeleri sonuçlanır.

Uzun Süreli İspanya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Uzun süreli İspanya vizeleri Schengen D tipi ulusal vizelerdir. Aile Birleşimi, Çalışma İzni gibi uzun süreli vizelerde 350 Euro konsolosluk harç ücreti mevcuttur.

İspanya Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.