İspanya Vizesi Randevu

ispanya vizesi randevu

Vize başvurusunda bulunacak T.C. Bordo pasaport sahipleri İspanya vizesi randevu alma işlemini Konsolosluğun yetkilendirdiği kurumlardan internet üzerinden, online şekilde almalıdırlar.

Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak illerinde ikamet edenler İspanya vizesi randevu işlemini İstanbul, Antalya ve İzmir’deki başvuru merkezlerinden almalıdırlar.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat illerinde ikamet edenler Ankara ve Gaziantep’teki akredite vize başvuru merkezlerinden vize randevusu almalıdırlar.

İspanya Vizesi Randevu İşlemleri

İspanya vizesi başvurusunun ön koşulu vize işlemleri için randevu alımıdır. Kişiler durumlarına uygun vize evraklarını hazırladıktan sonra evrakların ibrazı ve biyometri işlemi için İspanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezinde randevu tarihi ve saatinde bulunmalıdırlar. İspanya Konsolosluğu bütün vize işlemlerini akredite vize başvuru merkezleri aracılığı ile yürütmekte, başvuruları onlar aracılığı ile kabul etmektedir. Bununla birlikte vize sonucu hakkında yetki sahibi olan tek kuruluş İspanya Konsolosluğudur.

İspanya vizesi randevu işlemi Konsolosluk vize departmanı ile mülakat içermemektedir. Ancak ispanya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutmaktadır. Konsolosluk mülakatı istisnai bir durumdur ve vize reddi aldığınız veya alacağınız anlamı taşımamaktadır.

İspanya Vizesi Parmak İzi İşlemi

25 Eylül 2014 tarihinden sonra İspanya’nın da dahil olduğu Schengen vize işlemlerinde parmak izi verme işlemi zorunlu hale getirilmiştir. Eğer ilk kez Schengen vizesi alıyorsanız mutlaka parmak izi işlemi için randevuya şahsen gelmeniz ve parmak izi ibrazında bulunarak biyometrik veri kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

İspanya vizesi randevu işlemi için randevuya şahsen gelmeniz gerekir ancak eğer son 5 yıl içinde aldığınız Schengen vizelerinden dolayı tanımlı parmak iziniz varsa vize randevusunda parmak izi verme işlemi yapmadan evrak teslimini üçüncü şahıs veya vize hizmeti veren kurumsal danışmanlık firmaları aracılığıyla da yapabilirsiniz. Son 5 yılda İspanya veya başka bir Schengen ülkesinden aldığınız vizede “VIS” ibaresi varsa parmak izi prosedüründen muaf tutulursunuz. Bununla birlikte başvuru merkezinde teknik sorunlardan kaynaklı problemler olabilir bu durumda Konsolosluk vize başvuru sahibinin parmak izi vermesini talep edebilmektedir.

İspanya Vizesi Randevu S.S.S

İspanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İspanya kısa süreli vize türleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli vizeler için ise vize almak isteyen kişi İspanya konsolosluklarına şahsen başvuru yapmalıdır.

İspanya Konsolosluğu Randevu İşlemi Nereden Yapılır?

İspanya Ankara Büyükelçiliği İletişim bilgileri şu şekildedir: Adres: Prof. Dr. Aziz Sancar Cd (Eski Abdullah Cevdet Sok) 8 – Çankaya – Ankara E-mail: [email protected] İspanya Ankara Büyükelçiliği Telefon numaraları şu şekildedir: Telefon: (0312) 438 03 92 Faks: (0312) 439 51 70

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya kısa süreli vizelerinin açıklanma süresi 5 iş günüdür, bu süre iki haftayı bulabilir. İspanya uzun süreli vizelerde ise bu süre bir ayı bulabilmektedir.

İspanya Vize sayfamızdan geniş bilgi alınız.