İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

ispanya-vizesi için gerekli evraklar 2018

İspanya vizesi için gerekli evraklar 2022 yılında İspanya Konsolosluğu tarafından güncellenmiştir. İspanya Konsolosluğu vize türüne ve kişinin yapmakta olduğu işe veya sosyal durumuna bağlı olarak çok sayıda evrak talep etmektedir.

İspanya vizesi için gerekli evrakları hazırlamanız için öncelikle vize türünüzü belirlemeniz gerekiyor. Turistik aile ziyareti veya ticari vize türüne özel evraklar mevcuttur.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Son 10 yıl içinde çıkarılmış, vizenin bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerli pasaport, biyometrik 2 adet fotoğraf, Schengen vizesi başvuru formu, ulaşım ve otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası, iş yeri izin yazısı veya görev yazısı, sigorta tescil ve barkodlu hizmet dökümü, son 3 aylık maaş bordroları, şirket resmi evrakları, banka hesap dökümleri, gerektiği durumda tapu ve araç ruhsatı, evlilik cüzdanı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 18 yaşından küçükler için muvafakatname, ikametgah belgesi, çalışanların şirket evrakları (faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası) gibi çok sayıda belgenin ibrazı yapılmaktadır. Emeklilerin emeklilik kartı, doktor ve avukatların oda kaydı, çalışmayan kişilerin sponsor belgelerini vize başvuru dosyasına eklemeleri gerekmektedir. Görüldüğü üzere son derece teferruatlı bir evrak listesi söz konusudur. Bu noktada evrak takibinin dikkatle yapılması ve vize randevu tarihi itibariyle evrakların güncel olması gerekmektedir. Maaş bordrosu ve banka hesap dökümü gibi evrakların randevu tarihiniz itibariyle güncel olup olmadığına, Schengen vize başvuru formunda verdiğinizi kişisel bilgilerinizle vize evraklarınızın uyumlu olması dikkat ediniz.

Vize dosyası İspanya Konsolosluğunun, gerekli evrakların kabul etme kriterlerine uygun şekilde hazırlanmalıdır. Bütün evraklar A4 formatında olmalı, belgelerde zımba kullanılmamalıdır.

İspanya vizesi için gerekli evrakların fotoğrafları çekilerek ibraz edilemezler. Başvurudan önce hangi evrakların orijinal ve hangilerinin fotokopi olarak kabul edileceğini İspanya Konsolosluğundan teyit edilmesi tavsiye olunur.

İspanya vize başvurusu seyahatten en erken 3 ay öncesinden en geç ise seyahate 10 gün kala yapılmalıdır. Başvuru süresinde sorun yaşamamak için bu süreleri dikkate alarak başvuru işlemlerinizi başlatmanız tavsiye olunur. İspanya Konsolosluğu, evrak listelerinde bulundurulması zaruri olmayan başka ek evraklar talep etme hakkını saklı tutar.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022 S.S.S

İspanya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İspanya turistik vizesi temel evrakları şunlardır: Pasaport renkli fotokopileri ve eski Schengen vize fotokopileri Resmi kimlik belgesi fotokopileri İki adet biyometrik fotoğraf Gelir ve banka hesap özeti belgeleri Nüfus kayıt örneği Seyahat sağlık sigortası Otel ve ulaşım rezervasyon belgeleri İspanya vize başvuru formu İspanya turistik vize dilekçesi

İspanya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İspanya kısa süreli vizeleri için ödenmesi gereken tutarlar şöyledir: 80 Euro konsolosluk harç bedeli 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti Toplam 140 Euro.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya vize sonuçlanma süresi genelde 5-7 iş günüdür, bu süre 15 günü bulabilir.

İspanya Vize Randevu hakkında bilgi alınız.