İspanya Vize Ücreti 2018
İspanya vize ücreti 2018 itibariyle İspanya Konsolosluğu tarafından akredite edilen yetkili başvuru merkezlerine yapılmaktadır. İspanya Konsolosluğu vize işlemlerini parmak izi kaydı alınan bu merkezler aracılığı ile yürütmektedir.

İspanya Vize Harç Ücretleri

İspanya vize ücreti 2018 yılında 1 Temmuz tarihinden itibaren İspanya vize başvurularında vize harç bedelleri ve hizmet ücretleri Amerikan Doları cinsinden yapılmaktadır. İspanya Schengen standart vize ücretleri 71 USD, 6 ile 12 yaş arası 41 USD olarak belirlenmiştir. Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna, Cape Verde Adaları, Gürcistan, Moldova, Makedonya, Karadağ, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Ukrayna vatandaşları için vize ücreti 41 USD. Yabancı uyruklu vatandaşların vize başvurularında oturum kartlarının fotokopisini ibraz etmeleri gerekmektedir. Her tür vize başvurusundan vize ücretinin yanı sıra 18 USD hizmet harcı alınmaktadır. 0 ila 6 yaş arası çocuklardan vize ücreti ve hizmet harcı alınmamaktadır

İspanya vize ücreti vize randevusu sırasında nakit olarak ödenmektedir. Duruma göre vize ücretinin TL. cinsinden ödenmesi de talep edilebilir. Vize ücretleri ve ödemelerle ilgili koşullar döneme göre değişiklik gösterebilir.

İspanya Vize Başvuru Merkezleri Ek Ücretler

İspanya vize başvuru merkezleri VIP başvuru, Schengen vize başvuru formu doldurma, fotokopi, biyometrik fotoğraf, kurye, başvuru sonrası kurye hizmeti, internet kiosk kullanımı, SMS gönderimi, çıktı alma servisi, kurye ile başvuru gönderimi, bölge dışı kurye hizmeti, seyahat ve sağlık sigortası, Prime Time başvuru, Esnek saat başvurusu gibi ek hizmetlerde her kalem için ücret talep etmektedirler. Bu hizmetlerden bazılarını almak zorunlu değildir. Ayrıca bu hizmetlerin tümünü ve daha fazlasını sunan vize danışmanlık firmalarında da destek alabilirsiniz. Ek hizmet almanız vize sonucunuzun mutlak surette olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir.

İspanya vize ücreti 2018 uygulaması başvurular ile ilgili yeni seçenekler de sunuyor. Cumartesi günleri 200 TL ek hizmet bedeli ödeyerek Prime Time (VIP başvuru) vize başvurusu yapabilirsiniz. İspanya vize işlemleri randevu ile kabul edilmektedir. Bu durum, ek hizmet bedeli ödediğiniz her dudumda Cumartesi vize randevusu alabileceğiniz anlamına da gelmemektedir.

İspanya vize ücreti başvuruların vize reddi ile sonuçlanması durumunda hiçbir ücret geri ödenmez. Vize başvuru sahibi bu koşula Schengen vize formunun doldurup ıslak imzasını atarak onay vermiş olur.

 

Menü
Destek Hattı