İspanya Vize Reddi

ispanya vize reddi

İspanya Konsolosluğu vizenin sonucuna, süresine ve giriş sayısına karar veren tek yetkili mercidir. İspanya vize reddi kararına itiraz hakkınız bulunmamaktadır. İspanya vize reddi alırsanız yeniden başvuru yapmanızın önünde hiçbir engel yoktur. Evraklarınızı güncelleyerek yeni bir başvuru yapmanız gerekir. İspanya vize reddinde veya diğer Schengen üyesi ülkelerden yapılan vize başvurularında vize harcı ve vize başvuru merkezi işlem ücretlerinin iadesi yapılmamaktadır.

İspanya Konsolosluğunun hangi kriterlere göre ret kararı verdiği tamamen İspanya Konsolosluğunun bilgisi dahilindedir. Ancak burada vize reddine sebebiyet verecek bazı durumlardan söz edebiliriz. Seyahat amacına uygun hazırlanmayan vize evrakları, sahte bildirimler, belgeler arasındaki tutarsızlık, Türkiye’ye geri dönüş garantisi taşımayan evraklarla yapılan başvurular vize reddiyle sonuçlanabilmektedir.

İspanya Schengen Vize Reddi

İspanya’dan veya başka bir Schengen ülkesinden almış önceki vizelerinizin doğru kullanımı vize kararının olumlu veya olumsuz olmasında etkilidir. Vizenin doğru kullanımı şu anlama gelir: Vize başvurunuzu yaptığınız Schengen ülkesinden ilk girişiniz yapmış olmanız gerekir. Vize bitiş tarihi itibariyle Schengen bölgesinden ayrılmış olmanız gerekir. Seyahat amacınızı dışında hareket etmemiş olmanız gerekir; örneğin turistik vize ile seyahat ederek ticari faaliyetlerde bulunmak vb.

İspanya Schengen vize şartları vizeyi aldığınız ülkeden giriş koşulunu belli şartlarda esnek tutabilmektedir. Bu nedenle en uzun süre kalacağınız ülkeden vize başvurusu yapmanız tavsiye edilir. Örneğin 2 gün Fransa’da, 4 gün İspanya’da kalacaksanız başvurunuz İspanya Konsolosluğuna yapmanız doğru olur ancak bu gibi durumlardın otel rezervasyonu gibi belgelerle ispatlanması gerekmektedir.

İspanya Konsolosluğu İspanya’da yaşama gibi vize türünüzün içermediği bir amaçla gittiğinize dair bir izlenim edindiği takdirde ret kararı verebilir. Bu nedenle evraklarınızın Türkiye’ye geri dönüş garantisi anlamı taşıdığını unutmayınız ve hazırlıklarınızı bu kritere göre yapınız.

İspanya vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi seyahatine en fazla 7 ila 10 iş günü kala başvuru yapabilirsiniz. Ancak İspanya Konsolosluğunun destekleyici ek evrak isteği veya mülakat talebi gibi durumlarda işlem süreleri uzayabilmekte ve vizenin çıkışının seyahat tarihine yetişmeme ihtimali vardır. Başvuru yoğunluğunun olduğu dönemlerde vize çıkış süreleri değişebilmektedir. Başvurudan önce bu bilgilerin İspanya Konsolosluğundan teyit edilmesi tavsiye olunur.

İspanya Vize Reddi S.S.S

İspanya Vizesi Red Sebepleri Nelerdir?

İspanya vize reddinin en önemli nedenleri arasında hatalı ve eksik bilgi verilmesi gelir. Banka hesap dökümleri ve gelir belgeleri olmayan kişiler, seyahat sonrası ülkesine döneceğini kanıtlayamayan vize başvuru sahipleri vize reddi alabilir. Adli sicil kaydı temiz olmayanlar, daha önce İspanya'dan sınır dışı edilmiş kişiler de vize reddi ile karşılaşır.

İspanya Vize Reddi İtiraz Nasıl Yapılır?

İspanya Konsoloslukları vize reddi kararı alındıktan sonra bir dilekçe ile İspanya konsolosluklarına başvuru yapmak olanaklıdır. Eksik evrak varsa bu evraklar tamamlanabilir, İspanya vize red kararı kesinleşirse mahkemeye başvuru yapılabilir.

İspanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi Örneği

İspanya vize dilekçesi yazarken ilk önce aşağıdaki bilgilere yer verilmelidir: İsim Soy isim Pasaport numarası Adres Doğum tarihi Doğum yeri E-posta Telefon numarası Bunlarla beraber aşağıdaki bilgilerde sunulmalıdır: Başvurunun ne zaman yapıldığını belirtin, Seyahat amacını belirtin, Vize ret cevabı alınan tarihi belirtin, Büyükelçilik tarafından vize ret sebebini açıklayın, Reddin yanlış olması sebeplerini detaylı bir şekilde açıklayın, Yazı bittikten sonra imza atın.

İspanya vize randevusu hakkında bilgi alın.