İspanya Schengen Vizesi

İspanya Schengen Vizesi

İspanya Schengen vizesi işlemlerinde seyahatten önce başvuru koşulları hakkında bilgi İspanya Konsolosluğu, vize başvuru merkezleri ve İspanya vize işlemleri yapan kurumsal danışmanlık firmalarından alınabilmektedir.

İspanya Schengen Vizesi Şartları

İspanya Schengen vizesi şartları diğer Schengen ülkelerinin vize koşullarından farklılık gösterebilmektedir. Hangi belgelerin orijinal veya fotokopi olarak verilmesi gerektiği, turistik, ticari veya özel ziyaret amaçlı dilekçelerde kullanılacak dil, finansal kaynakların niteliği ve miktarı gibi konular ülkeden ülkeye değişebilmekte, bu gibi bilgiler sıklıkla güncellenmektedir. İspanya vize işlemlerinde sunacağınız evrakların güncelliği çok önemlidir ve randevu tarihinden 15 gün eski evraklarla başvuru yapılmaması tavsiye olunur.

Dokümanlarınızın güncel olması Konsolosluğun en çok dikkat ettiği konulardan biridir. Evrakların güncelliğinde vize randevu tarihi dikkate alınmalıdır. Randevu tarihinize göre banka hesap dökümleri, şirket evrakları, rezervasyon çıktıları gibi evrakların en güncel hali talep edilebilmektedir. Eski Schengen vizelerinde kullanılan fotoğrafların yeni vize başvurusunda kullanılmaması gerekir. Güncel olmayan veya eksik evraklarla yapılan başvuruların Schengen vize çıkış süresini uzattığını unutmayınız.

Pasaportunuzun geçerlilik süresi İspanya Schengen vize başvurularında büyük önem arzeder. Pasaportun seyahat sonrası en 6 ay geçerli olması yeterlidir. İspanya Schengen vizesi evraklarınız Türkiye’ye geri dönüşünüzün garantisini verecek şekilde düzenlenmelidir. Bankada çok miktarda paranızın olması tek başına yeterli bir kriter değildir. Banka hesap özetlerinizin mantıklı bir açıklaması olmalıdır.

Uçak, otel rezervasyonları, şirket izin yazıları, şirket görev yazıları, şahsi dilekçeler ve seyahat masraflarını karşılayan sponsorların dilekçelerindeki tarihler birbirileriyle uyumlu ve tutarlı olmalıdır.

Schengen bölgesine ilk giriş yapacağınız ülke İspanya olmalıdır. Son düzenlemelerle birlikte başvuru yapılan ülkeden Schengen’e giriş koşulu büyük önem kazanmıştır. Eğer seyahatiniz birden fazla ülkeyi kapsıyorsa en uzun süre kalacağınız Schengen ülkesinin vizesini alarak İspanya’dan giriş yapabilirsiniz ancak asıl kalacağınız ülkeye ait otel ve ulaşım rezervasyonlarının veya ödeme yapıldığına dair dekont fotokopilerinin yolculuk esnasında yanınızda olması gerekir.

Schengen Ülkeleri:

Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenşyatn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre.

İspanya Schengen Vizesi S.S.S

İspanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Schengen vizeleri ikiye ayrılır. Kısa süreli Schengen C tipi vize ve uzun süreli Schengen D tipi vize. Kısa süreli İspanya Schengen C tipi vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezlerinde kabul edilmektedir. Uzun süreli İspanya Schengen D tipi vizelere Portekiz konsolosluklarından randevu alınarak başvuru yapılabilir.

İspanya Schengen mi?

İspanya Schengen vize bölgesinde yer alan bir AB ülkesidir. İspanya kısa süreli ve uzun süreli vizeleri Schengen vize kriterlerine göre belirlenmektedir.

İspanya Schengen Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya Schengen vize başvuru formu online olarak doldurulabilmektedir, arzu edenler formun çıktısını alarak tükenmez kalemle de doldurabilir. İspanya vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız doldurulmalı, uzman vize danışmanlarından destek alınmalıdır.

İspanya Vize ücretleri hakkında bilgi alınız.