İspanya Vizesi 2023

ispanya vizesi

İspanya vizesi 2023 başvuruları için İspanya Büyükelçiliği bünyesinde, İspanya Konsolosluğu ve Başkonsolosluğuna başvuru yapılmalıdır. Schengen üye ülkelerinden olan İspanya, ülkeye yapılacak kısa süreli seyahatler için C tipi turistik vize uygular. Bordo pasaport sahipleri, İspanya Schengen vizesine başvuru yapabilirler.

İspanya Vizesi Gerekli Evraklar 2023

İspanya vizesi 2023 şartlarınca, Hususi Pasaport (yeşil), Hizmet Pasaportu (gri) ve Diplomatik Pasaport (siyah) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeden muaftırlar. Umuma Mahsus Pasaport (bordo) sahipleri ve Türkiye’de ikamet izni olan yabancı uyruklular, vize evraklarıyla başvuru yapabilirler.

İspanya vizesi gerekli evraklar 2023 listesi şu şekildedir;

 • Güncel ve en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
 • 35×45 mm biyometrik fotoğraf, 2 adet
 • Daha önceki pasaport ve Schen vizelerin fotokopileri
 • İspanya vizesi başvuru formu
 • İspanya vizesi dilekçesi
 • SGK dökümü, son 6 ayı gösteren
 • Son 3 aya ait banka hesap dökümü
 • Adli sicil kağıdı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Konaklama ve ulaşım belgeleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • İspanya vize harç ücreti yatırım makbuzu

Dahilinde vize başvuruları, Konsolosluk birimlerine ya da vize başvuru merkezlerine doğrudan yapılır. İspanya vizesi için başvuru sahibinin banka hesabında en az 4 bin TL bakiye bulundurması gerekiyor. Kovid- 19 kapsmında istenilen sağlık belgeleri ve T.C Dışişleri Bakanlığı seyahat önerileri bölümünü, seyahat öncesinde inceleyebilirsiniz.

İspanya vizesi 2023 başvuruları 7 gün ile 15 iş gününde sonuçlanır. Konsolosluğun ek belge talep etmesi veya yoğunluğa bağlı olarak sürede farklılık görülebilir.

İspanya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İspanya vizesi 2023 aile birleşimi için gerekli koşullar ve evraklar, Büyükelçilik ve Konsolosluk resmi internet sayfalarından açıklanmıştır. Aile birleşimi yapacak olan kişilerin, İspanya’da olan yakınları tarafından gönderilen belgeleriyle başvuru yapılır.

Aile birleşimi vizesi D tipi uzun süreli oturum vizesi olarak verilir. İspanya aile birleşimi gerekli evraklar;

 • İspanya’daki aile bireyinin oturum izni
 • İspanya’daki birey tarafından gönderilen davetiye
 • İspanya’daki aile bireyinin; iş ve meslek belgeler, gelir gösterir belge, iş yeri belgeleri, ikamet ve yaşadığı evin durumunu gösterir belgeler
 • Başvuru sahibinin nüfus kayıt örneği
 • Doğum, boşanma, nafaka veya çocukların kaydını gösterir belgeler
 • Sağlık sigortası (İspanya’daki bireyden en az 30 bin Euro teminatlı)
 • İspanya aile birleşimi vize başvuru formu
 • Aile birleşimi talep dilekçesi
 • Ulaşım belgeleri
 • Türkiye’deki iş- meslek- eğitim ve gelir belgeleri

Tüm belgelerin güncel ve son 3 aya ait olması, ıslak imzalı ve kaşeli şekilde ibraz edilmesi gereklidir.

İspanya Çalışma vizesi Gerekli evraklar

İspanya vizesi 2023 başvuruları, D tipi çalışma vizesi olarak minimum 1 senelik oturum izni tanır. Başvuru yapacak kişinin, İspanya’da bir şirket ile iş akdi imzalamış olması gerekiyor. İş teklifi alarak veya kendi imkanlarıyla iş bularak yapılan iş sözleşmesi halinde, bu vizeye başvuru yapılabilir.

İspanya çalışma vizesi gerekli evraklar şu şekildedir;

 • Standart Schengen vize evrakları
 • İşyeri belgeleri ve işyeri tarafından gönderilen davet mektubu
 • İş sözleşmesi
 • Yıllık ve aylık geliri gösteren, İspanya’daki şirket tarafından hazırlanmış gelir belgesi
 • Başvuru sahibinin konaklama ve ulaşım belgeleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • İspanya’daki şirketin ülkedeki ticaret kayıtlarının resmi kurumlardan alınması ve ıslak imzalı iletilmesi gerekiyor.

İspanya oturum izni, çalışma vizesi kategorisinde stajyer veya şirket içi değişim programı kapsamında verilebiliyor. Bu tür vize başvurularında Türkiye’deki şirketin belgeleri de talep edilir.

İspanya öğrenci vizesi gerekli evraklar

İspanya vizesi 2023 başvuru koşulları, öğrenciler için güncel öğrencilik belgeleriyle değerlendirmeye alınıyor. Bordo pasaport sahibi T.C vatandaşı öğrenciler, eğitim kurumlarından aldıkları güncel öğrenci belgesiyle başvuru yapabilirler. Yeşil pasaportu olan öğrenciler için vize muafiyeti uygulanır.

İspanya öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında, sponsorluk belgeleri talep edilir. 18 yaş altında olan öğrenciler için aile bireylerinin, noter onaylı taahhütname almaları gerekiyor. Standart Schengen vize başvuru evraklarına ek olarak;

 • Islak imzalı kaşeli öğrenci belgesi
 • Masrafları karşılayacak aile bireyinin gelir ve meslek belgeleri
 • Masrafları karşılayacak aile bireyinin banka hesap dökümü, SGK belgeleri veya işyeri faaliyet belgeleri, tapu ve ruhsat gibi belgeler
 • Gidiş- dönüş uçak belgeleri
 • Seyahat konaklama belgeleri veya rezervasyon belgeleri
 • Tur ile gidiliyor ise tur program ve fatura belgeleri

Eksiksiz ve güncel hazırlanarak başvuru yapılır. Vize başvuru merkezinden ya da konsolosluk birimlerinden randevu alınarak şahsen başvuru yapılabilir.

İspanya Vizesi Ücreti 2023

İspanya vizesi 2023 ücretleri 60 Euro’dan itibaren sunuluyor. Turistik vize, çalışma vizesi, öğrenci vizesi veya ticari vize gibi farklı kategorilerde verilen İspanya vizesi ücretleri 80 ila 150 Euro’ya kadar farklılık gösterir.

İspanya vizesi ücreti 2023 harçları, banka şubelerinden ya da mobilden yatırılarak e-dekont veya makbuzların, başvuru belgeleriyle teslim edilmesi gerekiyor.

İspanya Vizesi Aile Birleşimi 2023

İspanya vizesi 2023 aile birleşimine başvuru yapacak adayların, İspanyol vatandaşı biriyle evlenmiş olması gerekiyor. Sonradan İspanyol vatandaşı olmuş ya da İspanya’da uzun süreli oturum izni olan biriyle yapılan evliliklerde de uluslararası geçerliliğe sahip evlilik belgesiyle başvuru yapılır.

Birinci derece aile bireylerinden, İspanya’da oturum izni olan kişilerin anne, baba, çocuk ve eş gibi yakınları İspanya vizesi aile birleşimi 2023 koşulları dahilinde vize alabilirler.

İspanya Çalışma Vizesi 2023

İspanya vizesi 2023 koşulları ve gerekli evraklar ile başvuru sahiplerinin, randevu tarihinde konsoloslukta hazır bulunmaları gerekiyor. Çalışma vizesi, başvuru sahibinin İspanya’da bir şirket ile iş anlaşması ve sözleşmesi halinde veriliyor.

İlk seferde 6 ay ile 1 yıla kadar verilen çalışma vizesi, iş akdinin devam etmesi halinde 3 yıla veya 5 yıla kadar uzatılabilir. İspanya çalışma vizesi 2023 evrakları, şirket içi transfer programları ve stajyerler için ek evraklar gerektirir.

İspanya Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

İspanya vizesi 2023 başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat tarihinden en az 3- 4 hafta önce başvuru yapmaları önerilir. Ömür Boyu Öğrenim programı kapsamında Erasmus projelerine dahil olan İspanya, Erasmus vize başvurularını 15 günlük süreçte değerlendirir.

İspanya dil okulu vizesi, dil kursu vizesi, İspanya eğitim vizesi kategorisinde verilir. Eğitim alacak şahısların, eğitim kurumlarından aldıkları kabulü gösteren belgeleri ve davet mektupları ile başvuru yapmaları gereklidir. İspanya eğitim & Erasmus vizesi 2023 harç ücretleri yatırılarak, randevu öncesinde makbuzuyla birlikte evraklara dahil edilmelidir.

Sponsorluk dahilinde seyahat edilmesi halinde masrafların karşılanacağını gösterir belgeler, eğitim belgeleri, ulaşım belgeleri dahilinde başvuru yapılır. Erasmus vizesi başvuruları için Türkiye’de eğitimin devam ettiği veya eğitim görülen üniversiteden evrakların eksiksiz ve güncel olarak temin edilmesi gerekiyor.

İspanya Vizesi 2023 S.S.S

İspanya Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

C tip İspanya Schengen vize ücreti80 Euro'dur, vize türüne göre farklılık gösterir. Vize başvuru merkezi hizmet bedeli 30 Euro, danışmanlık ücreti 30 Euro'dur.

İspanya Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Schengen vize başvuru tarihinden itibaren 7 ila 10 gün içinde sonuçlanır. D tipi uzun süresi vizeler 15 gün ile 3 aya kadar farklılık gösterir.

İspanya Schengen vizesiyle kaç gün kalınır?

Schengen vizesi, tüm pasaport türleri için 180 gün içinde 90 güne kadar seyahatler için verilir.

İspanya vize ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Vize Ücreti 2023

İspanya Vize Ücreti 2018
İspanya vize ücreti 2023 itibariyle İspanya Konsolosluğu tarafından akredite edilen yetkili başvuru merkezlerine yapılmaktadır. İspanya Konsolosluğu vize işlemlerini parmak izi kaydı alınan bu merkezler aracılığı ile yürütmektedir.

İspanya Vize Harç Ücretleri

İspanya vize ücreti 2023 yılında 1 Temmuz tarihinden itibaren İspanya vize başvurularında vize harç bedelleri ve hizmet ücretleri Amerikan Doları cinsinden yapılmaktadır. İspanya Schengen standart vize ücretleri 71 USD, 6 ile 12 yaş arası 41 USD olarak belirlenmiştir. Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna, Cape Verde Adaları, Gürcistan, Moldova, Makedonya, Karadağ, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Ukrayna vatandaşları için vize ücreti 41 USD. Yabancı uyruklu vatandaşların vize başvurularında oturum kartlarının fotokopisini ibraz etmeleri gerekmektedir. Her tür vize başvurusundan vize ücretinin yanı sıra 18 USD hizmet harcı alınmaktadır. 0 ila 6 yaş arası çocuklardan vize ücreti ve hizmet harcı alınmamaktadır

İspanya vize ücreti vize randevusu sırasında nakit olarak ödenmektedir. Duruma göre vize ücretinin TL. cinsinden ödenmesi de talep edilebilir. Vize ücretleri ve ödemelerle ilgili koşullar döneme göre değişiklik gösterebilir.

İspanya Vize Başvuru Merkezleri Ek Ücretler

İspanya vize başvuru merkezleri VIP başvuru, Schengen vize başvuru formu doldurma, fotokopi, biyometrik fotoğraf, kurye, başvuru sonrası kurye hizmeti, internet kiosk kullanımı, SMS gönderimi, çıktı alma servisi, kurye ile başvuru gönderimi, bölge dışı kurye hizmeti, seyahat ve sağlık sigortası, Prime Time başvuru, Esnek saat başvurusu gibi ek hizmetlerde her kalem için ücret talep etmektedirler. Bu hizmetlerden bazılarını almak zorunlu değildir. Ayrıca bu hizmetlerin tümünü ve daha fazlasını sunan vize danışmanlık firmalarında da destek alabilirsiniz. Ek hizmet almanız vize sonucunuzun mutlak surette olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir.

İspanya vize ücreti uygulaması başvurular ile ilgili yeni seçenekler de sunuyor. Cumartesi günleri 200 TL ek hizmet bedeli ödeyerek Prime Time (VIP başvuru) vize başvurusu yapabilirsiniz. İspanya vize işlemleri randevu ile kabul edilmektedir. Bu durum, ek hizmet bedeli ödediğiniz her dudumda Cumartesi vize randevusu alabileceğiniz anlamına da gelmemektedir.

İspanya vize ücreti başvuruların vize reddi ile sonuçlanması durumunda hiçbir ücret geri ödenmez. Vize başvuru sahibi bu koşula Schengen vize formunun doldurup ıslak imzasını atarak onay vermiş olur.

İspanya Vize Ücreti 2023 S.S.S

İspanya Vize Ücreti 2022 Ne Kadar?

İspanya AB üyesi olduğundan Schengen vize bölgesi kriterlerine göre vize ücretini belirlemektedir. Kısa süreli İspanya seyahatleri için ödenecek konsolosluk harç ücreti 80 Euro'dur. Bunun yanı sıra vize başvuru merkezi hizmet bedeli ayrıca ödenir.

İspanya Vize Başvurusu 2022 Nasıl Yapılır?

İspanya vizeleri temelde iki türlüdür: Kısa süreli İspanya vizeleri ve uzun süreli İspanya vizeleri. Kısa süreli İspanya vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli İspanya vize başvurularında ise vize başvuru sahibi bizzat İspanya konsolosluğundan randevu almalıdır.

İspanya Vize Evrakları Nelerdir?

İspanya vizesi almak isteyen kişilerin hazırlaması gereken başlıca evraklar şunlardır: Pasaport ve renkli fotokopileri, kimlik belgesi fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, İspanya vize başvuru formu, İspanya vize başvuru dilekçesi, Konaklama ve ulaşım rezervasyonları belgeleri, Gelir belgeleri ve banka hesap dökümü, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Seyahat sağlık sigortası. Bu belgeler dışında seyahat amacına ve vize başvuru sahibinin mesleğine göre ek belgeler talep edilmektedir.

İspanya vize ücret sayfamızdan bilgi alınız.

İspanya Vize Reddi

ispanya vize reddi

İspanya Konsolosluğu vizenin sonucuna, süresine ve giriş sayısına karar veren tek yetkili mercidir. İspanya vize reddi kararına itiraz hakkınız bulunmamaktadır. İspanya vize reddi alırsanız yeniden başvuru yapmanızın önünde hiçbir engel yoktur. Evraklarınızı güncelleyerek yeni bir başvuru yapmanız gerekir. İspanya vize reddinde veya diğer Schengen üyesi ülkelerden yapılan vize başvurularında vize harcı ve vize başvuru merkezi işlem ücretlerinin iadesi yapılmamaktadır.

İspanya Konsolosluğunun hangi kriterlere göre ret kararı verdiği tamamen İspanya Konsolosluğunun bilgisi dahilindedir. Ancak burada vize reddine sebebiyet verecek bazı durumlardan söz edebiliriz. Seyahat amacına uygun hazırlanmayan vize evrakları, sahte bildirimler, belgeler arasındaki tutarsızlık, Türkiye’ye geri dönüş garantisi taşımayan evraklarla yapılan başvurular vize reddiyle sonuçlanabilmektedir.

İspanya Schengen Vize Reddi

İspanya’dan veya başka bir Schengen ülkesinden almış önceki vizelerinizin doğru kullanımı vize kararının olumlu veya olumsuz olmasında etkilidir. Vizenin doğru kullanımı şu anlama gelir: Vize başvurunuzu yaptığınız Schengen ülkesinden ilk girişiniz yapmış olmanız gerekir. Vize bitiş tarihi itibariyle Schengen bölgesinden ayrılmış olmanız gerekir. Seyahat amacınızı dışında hareket etmemiş olmanız gerekir; örneğin turistik vize ile seyahat ederek ticari faaliyetlerde bulunmak vb.

İspanya Schengen vize şartları vizeyi aldığınız ülkeden giriş koşulunu belli şartlarda esnek tutabilmektedir. Bu nedenle en uzun süre kalacağınız ülkeden vize başvurusu yapmanız tavsiye edilir. Örneğin 2 gün Fransa’da, 4 gün İspanya’da kalacaksanız başvurunuz İspanya Konsolosluğuna yapmanız doğru olur ancak bu gibi durumlardın otel rezervasyonu gibi belgelerle ispatlanması gerekmektedir.

İspanya Konsolosluğu İspanya’da yaşama gibi vize türünüzün içermediği bir amaçla gittiğinize dair bir izlenim edindiği takdirde ret kararı verebilir. Bu nedenle evraklarınızın Türkiye’ye geri dönüş garantisi anlamı taşıdığını unutmayınız ve hazırlıklarınızı bu kritere göre yapınız.

İspanya vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi seyahatine en fazla 7 ila 10 iş günü kala başvuru yapabilirsiniz. Ancak İspanya Konsolosluğunun destekleyici ek evrak isteği veya mülakat talebi gibi durumlarda işlem süreleri uzayabilmekte ve vizenin çıkışının seyahat tarihine yetişmeme ihtimali vardır. Başvuru yoğunluğunun olduğu dönemlerde vize çıkış süreleri değişebilmektedir. Başvurudan önce bu bilgilerin İspanya Konsolosluğundan teyit edilmesi tavsiye olunur.

İspanya Vize Reddi S.S.S

İspanya Vizesi Red Sebepleri Nelerdir?

İspanya vize reddinin en önemli nedenleri arasında hatalı ve eksik bilgi verilmesi gelir. Banka hesap dökümleri ve gelir belgeleri olmayan kişiler, seyahat sonrası ülkesine döneceğini kanıtlayamayan vize başvuru sahipleri vize reddi alabilir. Adli sicil kaydı temiz olmayanlar, daha önce İspanya'dan sınır dışı edilmiş kişiler de vize reddi ile karşılaşır.

İspanya Vize Reddi İtiraz Nasıl Yapılır?

İspanya Konsoloslukları vize reddi kararı alındıktan sonra bir dilekçe ile İspanya konsolosluklarına başvuru yapmak olanaklıdır. Eksik evrak varsa bu evraklar tamamlanabilir, İspanya vize red kararı kesinleşirse mahkemeye başvuru yapılabilir.

İspanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi Örneği

İspanya vize dilekçesi yazarken ilk önce aşağıdaki bilgilere yer verilmelidir: İsim Soy isim Pasaport numarası Adres Doğum tarihi Doğum yeri E-posta Telefon numarası Bunlarla beraber aşağıdaki bilgilerde sunulmalıdır: Başvurunun ne zaman yapıldığını belirtin, Seyahat amacını belirtin, Vize ret cevabı alınan tarihi belirtin, Büyükelçilik tarafından vize ret sebebini açıklayın, Reddin yanlış olması sebeplerini detaylı bir şekilde açıklayın, Yazı bittikten sonra imza atın.

İspanya vize randevusu hakkında bilgi alın.

İspanya Vize Başvurusu

İspanya Vize Başvurusu

İspanya vize başvurusu işlemlerinde İspanya Konsoloslukları arasında bölge alanı ayrımı vardır; Trabzon, Samsun, Rize, Zonguldak, Sinop, Ordu, Giresun, Artvin, Karabük, Isparta, Denizli, Burdur, Bilecik, Aydın, Bartın, Kırklareli, Manisa, Yalova, Çanakkale, Edirne, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Düzce, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Muğla, Sakarya, Tekirdağ’da yaşayan vatandaşların başvuruları İstanbul İspanya Başkonsolosluğu tarafından kabul edilir. Bu illerin dışındaki başvurular İspanya Ankara Büyükelçiliğine yapılabilmektedir.

Son 2 yıl içinde alınmış Schengen vizesi için parmak izi vermiş olan kişiler başvurularını aracı kurumlara izin yazısı vererek yapabilirler. Ancak son 2 yıl içinde almış olduğunuz Schengen vizesi Almanya, Avusturya, İsviçre ve Macaristan’dan alınmış olmaması gerekmektedir. Schengen vizesi aldığınız ülke bu ülkeler haricinde ise aracı kuruma yetki yazısını vererek işlemleri sizin adınıza yapmalarını sağlayabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken önemli bir husus: bu durumlarda en son vize aldığınız Schengen ülkesi dikkate alınmaktadır.

İspanya Vize Başvuru İşlemleri

İspanya vize başvurusunun 5 ila 7 iş günlük sürede işlem görmektedir ancak evrakların eksiksiz ibraz edilmiş olması gerekir. Konsolosluğun tatil günleri, resmi tatil günleri, ve başvuru yoğunluğundan kaynaklı gecikmeler olabilir. İspanya vizesinin çıkış süresi İspanya Konsolosluğu işlem süresini uzatma hakkını saklı tutar. Ek evrak isteği veya vize mülakatı talepleri işlem süresini uzatabilen faktörlerdir. Bu nedenle evrakların tam olarak sunulması ve vize işlemlerinde ön hazırlık süreci çok önemlidir. İspanya turistik vizesi için gerekli evraklar ve Schengen vize başvuru formu konsolosluğa teslim edildikten sonra vize tipi ve seyahat amacı veya formlar değiştirilemez belgelerdir.

İspanya vize başvurusu işlemlerinde İspanya seyahatiniz için otel ve uçak bileti alma zorunluluğu bulunmamaktadır ancak satın alınmış biletler varsa fotokopi olarak başvuru dosyasına eklenmelidir. Satın alma zorunluluğu olmamakla birlikte otel ve uçak rezervasyonu yaptırma zorunluluğu ve rezervasyon belgelerinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Eğer seyahat planı İspanya ile birlikte başka ülkeleri de içeriyorsa, o ülkelerde yapılmış otel ve ulaşım rezervasyonlarının fotokopileri ibraz edilmelidir.

İspanya vizesi ret ile sonuçlanırsa, karar itiraz hakkınızı içeren dilekçeyi İspanya Konsolosluğuna iletebilirsiniz. Şikayetin değerlendirilmesi bütünüyle İspanya Konsolosluğunun yetkisi dahilindedir.

İspanya Vize Başvurusu S.S.S

İspanya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İspanya kısa süreli vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezinden randevu alınarak işleme konulur. Uzun süreli İspanya vizeleri için ise İspanya Konsolosluğundan vize başvuru sahibi randevu almalıdır.

İspanya Vize Başvurusu Ankara Nereye Başvuru Yapılır?

İspanya uzun süreli vizeleri için İspanya Ankara Büyükelçiliği'ne bizzat başvuru yapılmalıdır. İspanya Ankara Büyükelçiliği Adres: Prof. Dr. Aziz Sancar Cd (Eski Abdullah Cevdet Sok) 8 – Çankaya – Ankara

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İspanya vizeleri için ortak evraklar mevcuttur. İspanya vize başvuru formu ve dilekçesi doldurulmalıdır. Pasaport, kimlik belgeleri renkli fotokopileri çekilmelidir. İki adet biyometrik fotoğraf gerekir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği hazırlanmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesi mevcut olmalıdır. Gelir belgeleri ve banka hesap özeti imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır.

İspanya Turistik Vize Sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Uzun Süreli İspanya Vizesi

Uzun Süreli İspanya Vizesi

İspanya vizesinin sonucuna olduğu gibi uzunluğuna ve süresine karar veren yetkili merciler İspanya Konsolosluğu, İspanya Ankara Büyükelçiliği ve İspanya Başkonsolosluğudur. Uzun süreli İspanya vizesi almak için belirli kurallar yoktur ancak vize başvuru sahipleri vize işlemlerini dikkatle yaptıkları taktirde vizeyi uzun süreli alabilmektedirler.

İspanya Konsolosluğuna yapacağınız Schengen vizesi işlemlerinde, talep dilekçenizde seyahatinizin amacınızla çelişkili bildirimde bulunmamanız gerekmektedir. Vizenizi uzun süreli alabilmek için bazı şartlara uygun başvuru yapmalısınız. Ancak bununla birlikte bu şartlara uygun başvuru yapmış olmanız vizenizin uzun süreli verileceği anlamına gelmemektedir.  Eski Schengen vizelerinizin Schengen kurallarına uygun kullanımı, İspanya vizesi başvurusundaki evrakların Türkiye’ye geri dönüşünüzü garanti edip etmediği gibi unsurlara dikkat edilmesi tavsiye edilir. Ancak bu unsurların kısa süreli vize verileceğine veya uzun süreli vize alımında etkili olacağına dair kesin bir veri bulunmamaktadır. Evrakların eksiksiz ibrazı, vize alınan ülkeden Schengen bölgesine girişin yapılmış olması gerekir.

Uzun Süreli İspanya Vizesi Nedir?

İspanya’nın ve Schengen bölgesinin ayrılmış olmak önemlidir ancak vizenin uzun süreli olacağına dair karar sadece İspanya Konsolosluğunun inisiyatifindedir. İspanya’dan dönüşünüzün taahhüttü niteliğindeki tapu, gayrimenkul belgesi gibi evraklar, şirketinizin alacağınız belgelerin güncelliği, başvuru formunun doğru bilgilerle doldurulması, eski pasaportlardaki Schengen vizesi sayfalarının ibrazı gibi unsurlara dikkat etmek gereklidir. Sağlıkla ilgili durumlarda (hamilelik, hasta bakımı ve benzeri hallerde) veya eğitim sebebiyle İspanya’da daha uzun süre kalınması gerekiyorsa uzun süreli vize talebinin doğru evraklarla gerekçelendirilmesi gerekir. Bu bilgiler bilgilendirme amaçlı olup tavsiye niteliği taşımaktadır. İspanya Konsolosluğu, vize süresi ile ilgili açıklama yapmama hakkını saklı tutar.

Uzun süreli İspanya vizesi başvuru işlemleri İspanya’ya planlanan seyahatten 3 ay önce yapılabilmektedir. İspanya vizesinin çıkış süresi 3 ila 5 iş günü olduğu için başvurunuzu en geç seyahatinize 1 hafta kala yapabilirsiniz ancak İspanya Konsolosluğunun ek evrak veya mülakat talebi olduğunda sonuçlanma süresi uzayabileceğinden başvurunuzu seyahatinize en geç 10 – 15 gün kala yapmanız tavsiye edilir. Bu süreden daha kısa sürede yapılan başvuruların sonuçlarının seyahat tarihine yetişmeme ihtimali vardır.

Uzun Süreli İspanya Vizesi S.S.S

Uzun Süreli İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun süreli İspanya vizesi için vize başvuru sahipleri şahsen İspanya konsolosluklarından randevu alarak vize evraklarını teslim etmelidir.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Uzun süreli İspanya vizelerinin sonuçlanma süresi inceleme zamanına göre değişebilmektedir. Genelde 1-3 ay arasında İspanya uzun süreli vizeleri sonuçlanır.

Uzun Süreli İspanya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Uzun süreli İspanya vizeleri Schengen D tipi ulusal vizelerdir. Aile Birleşimi, Çalışma İzni gibi uzun süreli vizelerde 350 Euro konsolosluk harç ücreti mevcuttur.

İspanya Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

 

İspanya Schengen Vizesi

İspanya Schengen Vizesi

İspanya Schengen vizesi işlemlerinde seyahatten önce başvuru koşulları hakkında bilgi İspanya Konsolosluğu, vize başvuru merkezleri ve İspanya vize işlemleri yapan kurumsal danışmanlık firmalarından alınabilmektedir.

İspanya Schengen Vizesi Şartları

İspanya Schengen vizesi şartları diğer Schengen ülkelerinin vize koşullarından farklılık gösterebilmektedir. Hangi belgelerin orijinal veya fotokopi olarak verilmesi gerektiği, turistik, ticari veya özel ziyaret amaçlı dilekçelerde kullanılacak dil, finansal kaynakların niteliği ve miktarı gibi konular ülkeden ülkeye değişebilmekte, bu gibi bilgiler sıklıkla güncellenmektedir. İspanya vize işlemlerinde sunacağınız evrakların güncelliği çok önemlidir ve randevu tarihinden 15 gün eski evraklarla başvuru yapılmaması tavsiye olunur.

Dokümanlarınızın güncel olması Konsolosluğun en çok dikkat ettiği konulardan biridir. Evrakların güncelliğinde vize randevu tarihi dikkate alınmalıdır. Randevu tarihinize göre banka hesap dökümleri, şirket evrakları, rezervasyon çıktıları gibi evrakların en güncel hali talep edilebilmektedir. Eski Schengen vizelerinde kullanılan fotoğrafların yeni vize başvurusunda kullanılmaması gerekir. Güncel olmayan veya eksik evraklarla yapılan başvuruların Schengen vize çıkış süresini uzattığını unutmayınız.

Pasaportunuzun geçerlilik süresi İspanya Schengen vize başvurularında büyük önem arzeder. Pasaportun seyahat sonrası en 6 ay geçerli olması yeterlidir. İspanya Schengen vizesi evraklarınız Türkiye’ye geri dönüşünüzün garantisini verecek şekilde düzenlenmelidir. Bankada çok miktarda paranızın olması tek başına yeterli bir kriter değildir. Banka hesap özetlerinizin mantıklı bir açıklaması olmalıdır.

Uçak, otel rezervasyonları, şirket izin yazıları, şirket görev yazıları, şahsi dilekçeler ve seyahat masraflarını karşılayan sponsorların dilekçelerindeki tarihler birbirileriyle uyumlu ve tutarlı olmalıdır.

Schengen bölgesine ilk giriş yapacağınız ülke İspanya olmalıdır. Son düzenlemelerle birlikte başvuru yapılan ülkeden Schengen’e giriş koşulu büyük önem kazanmıştır. Eğer seyahatiniz birden fazla ülkeyi kapsıyorsa en uzun süre kalacağınız Schengen ülkesinin vizesini alarak İspanya’dan giriş yapabilirsiniz ancak asıl kalacağınız ülkeye ait otel ve ulaşım rezervasyonlarının veya ödeme yapıldığına dair dekont fotokopilerinin yolculuk esnasında yanınızda olması gerekir.

Schengen Ülkeleri:

Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenşyatn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre.

İspanya Schengen Vizesi S.S.S

İspanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Schengen vizeleri ikiye ayrılır. Kısa süreli Schengen C tipi vize ve uzun süreli Schengen D tipi vize. Kısa süreli İspanya Schengen C tipi vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezlerinde kabul edilmektedir. Uzun süreli İspanya Schengen D tipi vizelere Portekiz konsolosluklarından randevu alınarak başvuru yapılabilir.

İspanya Schengen mi?

İspanya Schengen vize bölgesinde yer alan bir AB ülkesidir. İspanya kısa süreli ve uzun süreli vizeleri Schengen vize kriterlerine göre belirlenmektedir.

İspanya Schengen Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya Schengen vize başvuru formu online olarak doldurulabilmektedir, arzu edenler formun çıktısını alarak tükenmez kalemle de doldurabilir. İspanya vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız doldurulmalı, uzman vize danışmanlarından destek alınmalıdır.

İspanya Vize ücretleri hakkında bilgi alınız.

İspanya Vizesi Randevu

ispanya vizesi randevu

Vize başvurusunda bulunacak T.C. Bordo pasaport sahipleri İspanya vizesi randevu alma işlemini Konsolosluğun yetkilendirdiği kurumlardan internet üzerinden, online şekilde almalıdırlar.

Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak illerinde ikamet edenler İspanya vizesi randevu işlemini İstanbul, Antalya ve İzmir’deki başvuru merkezlerinden almalıdırlar.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Corum, Diyarbakır, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Tokat, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat illerinde ikamet edenler Ankara ve Gaziantep’teki akredite vize başvuru merkezlerinden vize randevusu almalıdırlar.

İspanya Vizesi Randevu İşlemleri

İspanya vizesi başvurusunun ön koşulu vize işlemleri için randevu alımıdır. Kişiler durumlarına uygun vize evraklarını hazırladıktan sonra evrakların ibrazı ve biyometri işlemi için İspanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezinde randevu tarihi ve saatinde bulunmalıdırlar. İspanya Konsolosluğu bütün vize işlemlerini akredite vize başvuru merkezleri aracılığı ile yürütmekte, başvuruları onlar aracılığı ile kabul etmektedir. Bununla birlikte vize sonucu hakkında yetki sahibi olan tek kuruluş İspanya Konsolosluğudur.

İspanya vizesi randevu işlemi Konsolosluk vize departmanı ile mülakat içermemektedir. Ancak ispanya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutmaktadır. Konsolosluk mülakatı istisnai bir durumdur ve vize reddi aldığınız veya alacağınız anlamı taşımamaktadır.

İspanya Vizesi Parmak İzi İşlemi

25 Eylül 2014 tarihinden sonra İspanya’nın da dahil olduğu Schengen vize işlemlerinde parmak izi verme işlemi zorunlu hale getirilmiştir. Eğer ilk kez Schengen vizesi alıyorsanız mutlaka parmak izi işlemi için randevuya şahsen gelmeniz ve parmak izi ibrazında bulunarak biyometrik veri kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

İspanya vizesi randevu işlemi için randevuya şahsen gelmeniz gerekir ancak eğer son 5 yıl içinde aldığınız Schengen vizelerinden dolayı tanımlı parmak iziniz varsa vize randevusunda parmak izi verme işlemi yapmadan evrak teslimini üçüncü şahıs veya vize hizmeti veren kurumsal danışmanlık firmaları aracılığıyla da yapabilirsiniz. Son 5 yılda İspanya veya başka bir Schengen ülkesinden aldığınız vizede “VIS” ibaresi varsa parmak izi prosedüründen muaf tutulursunuz. Bununla birlikte başvuru merkezinde teknik sorunlardan kaynaklı problemler olabilir bu durumda Konsolosluk vize başvuru sahibinin parmak izi vermesini talep edebilmektedir.

İspanya Vizesi Randevu S.S.S

İspanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İspanya kısa süreli vize türleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli vizeler için ise vize almak isteyen kişi İspanya konsolosluklarına şahsen başvuru yapmalıdır.

İspanya Konsolosluğu Randevu İşlemi Nereden Yapılır?

İspanya Ankara Büyükelçiliği İletişim bilgileri şu şekildedir: Adres: Prof. Dr. Aziz Sancar Cd (Eski Abdullah Cevdet Sok) 8 – Çankaya – Ankara E-mail: [email protected] İspanya Ankara Büyükelçiliği Telefon numaraları şu şekildedir: Telefon: (0312) 438 03 92 Faks: (0312) 439 51 70

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya kısa süreli vizelerinin açıklanma süresi 5 iş günüdür, bu süre iki haftayı bulabilir. İspanya uzun süreli vizelerde ise bu süre bir ayı bulabilmektedir.

İspanya Vize sayfamızdan geniş bilgi alınız.

İspanya Vize İşlemleri

İspanya Vize İşlemleri

İspanya’ya seyahat etmeyi planlayan Bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni sahibi üçüncü ülke vatandaşları İspanya vize işlemleri için hazırlıklarına seyahatlerinden 3 ay önce başlayabilirler. İspanya vizesinin çıkış süresi eksiksiz evraklarla yapılan başvurularda ortalama bir haftadır. Bu nedenle başvuruların seyahate en az 15 gün kala yapılması tavsiye olunur. Konsolosluğun randevu yoğunluğunun ve kapalı olduğu tarihlerin başvurudan önce dikkat alınması vize işlemlerinde yaşanabilecek sorunları giderme konusunda zaman kazanma açısından önemlidir.

İspanya Vize İşlemleri Hakkında

İspanya vize işlemleri için öncelikle yapılması gereken vize türünün belirlenmesi ve bu doğrultuda seyahatin amacına uygun evrakların hazırlanmasıdır. Evraklar kişinin durumuna göre belirlenmiştir. Bu anlamda sigortalı çalışanların, şirket sahiplerinin, emeklilerin, devlet memurlarının, çalışmayan kişilerin, öğrencilerin, ev hanımlarının hazırlamaları gereken evraklar farklılıkla içermektedir. Kişinin durumu veya seçtiği vize türü ne olursa olsun vize başvuru formunun doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. İspanya Schengen vize başvuru formu bilgisayar ortamında veya el yazısı ile doldurulabilir ve çıktısı alınarak başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekir.

İspanya vize işlemleri için kullanılacak pasaportun seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olması talep edilmektedir. Bordo pasaport sahiplerinin İspanya seyahatleri için vize almaları gerekmektedir ancak diğer T.C. pasaportları 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadırlar. İspanya vize işlemleri kişisel olarak yapılabileceği gibi danışman firmalar aracılığı ve danışmanlığında da yürütülebilmektedir. Başvurular doğrudan Konsolosluğa yapılmamakta olup, İspanya Konsolosluğunun evrak kabulü ve parmak izi alımı için yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Kişiler kendiler ve danışmanlık hizmeti aldıkları firmalar aracılığı ile evrakları bu başvuru merkezine iletmektedirler.

İspanya Konsolosluğu vize işlemlerinde başvuru sahiplerinin parmak izi vermelerini zorunlu tutmaktadır. Daha önceki Schengen vizelerinde tanımlı parmak izi olmayan kişiler parmak izi vermeleri zorunlu kılınmıştır.

İspanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği vize işlemlerinde çok sayıda evrak talep etmektedir. Bu evraklardaki tarihlerin başvuru tarihi itibariyle güncel olması gerekmektedir. Rezervasyonların, bankadan alınacak belgelerin ve şirketten alınacak belgelerin İspanya vize randevu tarihi itibariyle güncel olması önemle duyurulur.

İspanya Vize İşlemleri S.S.S

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya kısa süreli vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır. İspanya vize türüne göre istenen belgeler eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İspanya Vizeleri için temel evraklar şunlardır: Pasaport Eski Schengen vizeleri fotokopileri Vize başvuru sahibi kimlik fotokopileri İspanya vize başvuru formu İspanya vize başvuru dilekçesi Gelir belgeleri, imzalı ve kaşeli Banka hesap özeti, imzalı ve kaşeli Seyahat sağlık sigortası Konaklama ve ulaşım rezervasyon bilgileri Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği Seyahat amacına göre istenilen vize türünde ek belgeler istenebilir.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya kısa süreli vizelerinin sonuçlanma süre 5 iş günü ile 15 iş günü arasındadır. Uzun süreli İspanya vize başvurularında bu süre bir ayı bulabilir.

İspanya Vize Ücretleri hakkında bilgi alınız.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

ispanya vizesi nasıl alınır

İspanya vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı mesleki durumunuz ve seçtiğiniz vize türü ile yakından alakalıdır. Durum ve mesleğinize bağlı olarak hazırlamanız gereken vize evrakları farklılık göstermektedir. Evrakların düzenin ve doğru evrak takibi ile İspanya vizesinin uzun süreli ve çok girişli alınabilmesi mümkündür.

İspanya Vize Başvuru Süreci  Nasıl Başlatılır?

İspanya vizesi çok girişli veya tek girişli verilebilmektedir. Çok girişli İspanya vizesi ile Schengen bölgesi içinde yer alan diğer ülkeleri ziyaret edebilir, Schengen alanından ayrıldıktan sonra vize durumunuza göre tekrar giriş yapabilirsiniz. Tek girişli İspanya Schengen vizesi ile Schengen üye devlet topraklarına tek giriş hakkınız olur. Schengen bölgesinden ayrılmadan Schengen vizesinin geçerli olduğu birden fazla ülkeye gidebilirsiniz. Ancak tek girişli Schengen vizesine sahipseniz, Schengen üyesi devletlerin topraklarından ayrıldıktan sonra tekrar giriş yapma hakkınız ortadan kalkmış olur. Bu nedenle yeniden vize başvurusu yapmanız gerekecektir.

Çok girişli İspanya Schengen vizesi pasaportunuzda “Mult” ibaresiyle görünürken, tek girişli vize “01” ibaresiyle görünür. İspanya Schengen vizesinin tek girişli mi yoksa çok girişli mi olacağına sadece İspanya Konsolosluğu vize yetkilileri karar verir ve bu insiyatif sadece onlara aittir. Vize talep dilekçenizde çok girişli vize talebiniz olduğunu bildirebilirsiniz ancak buna karar veren tek yetkili kurum İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliğidir. Çok girişli ve uzun süreli Schengen vizesini etkileyen en önemli faktör geçmiş Schengen vize deneyimlerinizdir. Vizelerin doğru kullanılmış olması ve çok sayıda olması Schengen vizesinin süresini ve giriş sayısının çoklu mu yoksa tekli mi verileceğine dair durumu etkiler.

Çok girişli vize ile 6 aylık (180 gün) süre zarfında 90 gün Schengen bölgesinde seyahat hakkı elde edersiniz. Örneğin 2 yıllık çok girişli Schengen vizeniz varsa 6 aylık sürelerde 90 gün seyahat etme hakkınız var demektir. Vize etiketinde vizenizin çok girişli veya tek girişli olmasının yanında kalacağınız gün sayısı da yer almaktadır.

İspanya vizesinin ne süre ile verileceğine sadece İspanya Konsolosluğu veya İspanya Büyükelçiliği karar verebilir. Parmak izi ibrazı yapılan vize başvuru merkezleri veya başka kuruluşların vize sonucu ve süresi hakkında açıklama yapma yetkisi yoktur.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? S.S.S

Portekiz Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya'ya turistik amaçlı gitmek isteyen kişiler kısa süreli Schengen C tipi vize almalıdır. İspanya C tipi vize türü için başvurular yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır.

İspanya Vize Ücreti Ne Kadar?

İspanya kısa süreli vize almak isteyen kişiler 80 Euro konsolosluk harç ücreti ödemelidir. İspanya vizelerinde 60 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ve danışmanlık ücreti bulunmaktadır.

İspanya İçin Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kısa süreli İspanya vizeleri için vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak şarttır. Uzun süreli Ulusal İspanya vizeleri için Portekiz konsolosluklarına şahsen başvuru yapmak gerekir.

İspanya Turistik vize hakkında bilgi alınız.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

ispanya-vizesi için gerekli evraklar 2018

İspanya vizesi için gerekli evraklar 2022 yılında İspanya Konsolosluğu tarafından güncellenmiştir. İspanya Konsolosluğu vize türüne ve kişinin yapmakta olduğu işe veya sosyal durumuna bağlı olarak çok sayıda evrak talep etmektedir.

İspanya vizesi için gerekli evrakları hazırlamanız için öncelikle vize türünüzü belirlemeniz gerekiyor. Turistik aile ziyareti veya ticari vize türüne özel evraklar mevcuttur.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Son 10 yıl içinde çıkarılmış, vizenin bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerli pasaport, biyometrik 2 adet fotoğraf, Schengen vizesi başvuru formu, ulaşım ve otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası, iş yeri izin yazısı veya görev yazısı, sigorta tescil ve barkodlu hizmet dökümü, son 3 aylık maaş bordroları, şirket resmi evrakları, banka hesap dökümleri, gerektiği durumda tapu ve araç ruhsatı, evlilik cüzdanı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 18 yaşından küçükler için muvafakatname, ikametgah belgesi, çalışanların şirket evrakları (faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası) gibi çok sayıda belgenin ibrazı yapılmaktadır. Emeklilerin emeklilik kartı, doktor ve avukatların oda kaydı, çalışmayan kişilerin sponsor belgelerini vize başvuru dosyasına eklemeleri gerekmektedir. Görüldüğü üzere son derece teferruatlı bir evrak listesi söz konusudur. Bu noktada evrak takibinin dikkatle yapılması ve vize randevu tarihi itibariyle evrakların güncel olması gerekmektedir. Maaş bordrosu ve banka hesap dökümü gibi evrakların randevu tarihiniz itibariyle güncel olup olmadığına, Schengen vize başvuru formunda verdiğinizi kişisel bilgilerinizle vize evraklarınızın uyumlu olması dikkat ediniz.

Vize dosyası İspanya Konsolosluğunun, gerekli evrakların kabul etme kriterlerine uygun şekilde hazırlanmalıdır. Bütün evraklar A4 formatında olmalı, belgelerde zımba kullanılmamalıdır.

İspanya vizesi için gerekli evrakların fotoğrafları çekilerek ibraz edilemezler. Başvurudan önce hangi evrakların orijinal ve hangilerinin fotokopi olarak kabul edileceğini İspanya Konsolosluğundan teyit edilmesi tavsiye olunur.

İspanya vize başvurusu seyahatten en erken 3 ay öncesinden en geç ise seyahate 10 gün kala yapılmalıdır. Başvuru süresinde sorun yaşamamak için bu süreleri dikkate alarak başvuru işlemlerinizi başlatmanız tavsiye olunur. İspanya Konsolosluğu, evrak listelerinde bulundurulması zaruri olmayan başka ek evraklar talep etme hakkını saklı tutar.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022 S.S.S

İspanya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İspanya turistik vizesi temel evrakları şunlardır: Pasaport renkli fotokopileri ve eski Schengen vize fotokopileri Resmi kimlik belgesi fotokopileri İki adet biyometrik fotoğraf Gelir ve banka hesap özeti belgeleri Nüfus kayıt örneği Seyahat sağlık sigortası Otel ve ulaşım rezervasyon belgeleri İspanya vize başvuru formu İspanya turistik vize dilekçesi

İspanya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İspanya kısa süreli vizeleri için ödenmesi gereken tutarlar şöyledir: 80 Euro konsolosluk harç bedeli 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti Toplam 140 Euro.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya vize sonuçlanma süresi genelde 5-7 iş günüdür, bu süre 15 günü bulabilir.

İspanya Vize Randevu hakkında bilgi alınız.